TUS ilkbahar dönemi başvuruları başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkeiz ( ÖSYM) tarafından yapılan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) için ilkbahar dönemi sınav başvuruları başladı. İşte TUS ilkbahar dönemi sınavı başvurusu hakkında detaylar:

TUS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖSYM tarafından yapılan resmi açıklamaya göre sınava girecek adaylar, 2017 – TUS Başvuru Kılavuzu ile Aday Başvuru Formu’na başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilir. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacak.

Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar 150,00 TL (oturum başına ücret) olan sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklar.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekiyor. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilecekler.

Başvuru için son tarihin 7 Mart 2017 olduğu bildirildi.

TUS SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre 2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-TUS) ilkbahar dönemi sınavı 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak.

Daha fazla sağlık haberine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : http://www.birgun.net/haber-detay/tus-ilkbahar-donemi-basvurulari-basladi-148646.html

Reklamlar
Aile Yapısı